"We are happy as fuck to be there!" (Flea.♥)

3. září 2012 v 14:37 | Lucyje |  ○ Výstřižky ze stereotypu
Před tejdnem jsem touhle dobou chodila po Praze s J. a jejím tátou a čekala na koncert Red Hot Chili Peppers.
Joo, tak jak jsem kdysi prahla po tom pěkně drahým lístku, tak se mi teď naopak veškerý těšení vytratilo a nějak mi to pořád nedocházelo, že za pár hodin uvidím Fleu, Anthonyho a tak. Že uslyším, třeba, Under the bridge, že uvidím spoustu krásnejch a stylovejch lidí v tričkách RHCP, se kterejma můžu sdílet všecko nadšení... že zažiju krásný životní momenty a prohloubým přátelství mě a J.

Den začal celkově vlastně zajímavě. U Janis jsme si v jejím pokoji pročítaly naše starý dopisy někdy ze sekundy a tercie, kdy jsme byla děsně dárk a prostě fuck the world! :D Byla to falt nechutná nostalgie, až mi z toho bylo zvláštně. V Olomouci jsem viděla někoho, koho bych radši ani neviděla, protože z toho mám tak akorát blbou náladu a forevr eloun pocity, na nádru jsme viděly nějakýho týpka, kterej je taková ta youtube stár a projížděli jsme San Piegem a můj život je konečně kompletní! Viděla jsem věž Parama :D (Ve vzduchu je jaro, ve vzduchu je jaro a Paramo! Jó, Holka s lebkou od Fixy ^^).
V Praze je to super, chtěla bych tam bydlet, je tam spousta lidí a já mám ráda, když je někde hodně lidí. A stylaři, tolik inspirace.. no a je to tam fakt krásný. Kdybych byla Pražák, furt bych chodila na nějaký výstavy, víc se zajímala o street photography (tady se to fakt nedá, nic zajímavýho na ulici tu není..lidi jsou tu nudní..) ,.... a... byla bych stylař, měla bych spoustu stylovejch kamarádů a kalila bych s něma a.. Joo , Samařino "Dvojče" je prostě chodící styl! (a z Prahy. :D )
image
Snad nejemotivnější moment z celýho dne bylo čekání ve frontě. Ve frontě před stadionem, pouštěli až v pět a my jsme tam byly dřív. Milijóny lidí těšící se na koncert stejně jako my (jo, v té frontě mi to už došlo), hezcí šťastní lidi, žádný prostějovský protažený rypáky, někdo kdo propagoval heslo FREE PUSSY RIOT s rozdával k tomu i letáčky, happy atmosféra, v hlavě mi pořád hrálo dance, Dance , Dance od Redhotů, Janiška se usmívala, já snad ještě víc, protože jsem labilní,...
Na předkapely vážně nemá cenu chodit. Očekávala jsem, že z Charlie Straight nadšená nebudu, prostě mě to nějak nechytlo, i když uznávám, že jsou prostě dobří a zní tak jaksi.. "světově". Ta další, AAAK (nebo nějak tak), to vážně nevím, kde to vyhrabali, byla to celkem sračka všechny ty písničky zněly uplně stejně.
Sluníčko už pomalu zalízalo, já jsem byla o stovku chudší (jen pití a nejakej párek v rohlíku, vydřiduši! :D), seděli sjme na tribunách (příště du stát, stylaři chodí jedině stát! :D) a pozorovaly zaplňující se plac na stání,... začali hrát Monarchy of Roses, přiběhl Kiedis a už to jelo :) Vtěšinu písniček jsem znala, ty co jsem neznala, byly takový slabší, ale jinak to bylo úžasný. Když tam Josh něco šmelil na kytaru a najednou se ozvaly úvodní tóny Under the bridge, s Janiškou sjme málem začaly brečet dojetím, ječely jsme, stouply si, objali se a zpívaly. Hned po tom By the way, taky pecka. Tenhle moment by se dal srovnat s tím stáním ve frontě.. Jo, je to zvláštní, ale bylo to prostě taky emotivní. :) flea byl skvělej. "We are happy as fuck to be there." Vím, že tohle říkaj asi vždycky, ať už jsou kdekoliv, ale stejně to člověka potěší. "This is most fucking beautiful city!" v tu chvíli jsem Prahu milovala ještě víc. A I'm with you taky, vůbec to není špatný album. Naopak.
Možná to skončilo až moc brzo. No, spíš to byl asi normální čas koncertu,a le chtěla jsem víc. Jak úžasný to bylo mi došlo až den po tom, kdy jsem si pouštěla videa od lidí na youtube. Poslouchala je a četovala s Janiškou o tom, jak úžasný to bylo.
Pořád mám radši třeba Fixu někde v malym klubu, malý koncerty venku, ..ale uznávám, že tohle byl prostě zážitek, na kterej jen tak nezapomenu :)
image

(jojo, můj mobil fotí naprosto dokonale -,- )
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Borůvka zvaná Bezcitná Borůvka zvaná Bezcitná | Web | 3. září 2012 v 18:22 | Reagovat

Věř mi, Praha není tak skvělá, když tu bydlíš. Ty super lidi jsou totiž ohroženej druh. Nebo se mi prostě jenom vyhejbaj, to je taky možnost. :-D

2 Es. Es. | Web | 5. září 2012 v 20:49 | Reagovat

Praha, můj sen, ale stejně nakonec zjistím, že je to jen další velký město. Ale sny o rušném, zajímavém životě jsou důležitý.

Red Hot Chili Papers se mi sice moc nelíbí, ale pokud jde o koncerty, je mi jedno na co půjdu, ta atmosféra se nedá nijak popsat. Nic úžasnějšího neexistuje... zavřít oči a nechat se unést.

3 LuciNka LuciNka | Web | 8. října 2012 v 14:35 | Reagovat

Byl to pro mě životní zážitek a i tvuj článek je toho důkazem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama