Září 2012

houm eloun.

28. září 2012 v 11:01 | Lucyje |  ○ Výstřižky ze stereotypu
Mám ráda, když jsem sama doma.
Můžu řvát společně s Courtney, můžu jít na záchod kdy se mi zachce (ne. že by byl u nás doma zas až takovej provoz, že bych musela stát frontu, ale přeci jenom se někdy stane, že to blokuje sestra, která po sobě jako bonus ani nesplachuje.), nikdo mi nic nevyčítá, můžu si mlátit do klávesnice jak chci a oběd vařit až ve tři odpoledne.
A tak no.

I'll be the biggest scar in your back. Run down and jagged and naked and blind. I'll be the biggest dick that you ever had. Hey, want it back?. Hey, want it back?
You want it.
(tuhle část z Good Sister/Bad sister mám kdovíproč obzvlášť ráda.)


A podvádím vás. Na Blogspotu. jsem strršná.. bitch (anglicky to zní vždycky líp.). Hraju to na dvě strany. Ale můžu vám říct, že blog.cz mám pořád radši. Blogspot je pro kůl lidi, to já moc nejsem. Ale zase když tam píšu krátký slabomyslný články, tak se necítím blbě.

Prodlouženej víkend je super a na hovno zároveň. Protože prostě ještě nejsem plnoletá nebo co, nemůžu zůstat doma přes vákend sama, když rdiče někam jeli. nasrat, bylo by to super. Jedu teda k tetě do Jihlavy..to bude asi taky fajn, tak nevím, proč si stěžuju. (Jó, Lucyje, jsi děsná negativistka.)
Včera jsme měli v divadle filmovej klub (Jo! budu tomu od teďka tak říkat.) Byli jsme tam asi 4, dívali jsme se na Moonrise Kingdom, váleli se po sobě na starým gauči. ten film je vážně jeden z těch, kterej můžete buď milovat, nebo nenávidět. Nic mezi tím. Mně se líbil fakt dost, anrozdíl od D. a M. , ale tak to je vlastně nepodstatný. :D Šíleně zvláštní kousek, doporučuju.

Poslední dobou trpím dost silnejma forevr eloun pocitama.
nenávidím školní parapety.
A ty dvojice.
Kurevsky šťastný dvojice.
a mě sedící na zemi těsně pod něma.

Vždycky jsem chtěla psát krátký a divný články.

25. září 2012 v 22:18 | Lucyje |  ○ Výstřižky ze stereotypu
-Lidi se nechtěj fotit.
A přitom zrovna lidi fotím nejradši. Život. takovej jakej je.
-Mám roztočený video na A-Punk od Vampire Weekend. Nebude to tak dark, M▲D and evil jako obvykle. i já mám v duši mír a cítím se chvílema i šťastná.
-Dějepisy v angličtině by mohly být furt.
-Spřízněný duše jsou vždycky stejně jen holky. Předtejdnemjsemzažilatennejhoršíanejdivnějšípocitever.Po půl roce. Půl roku je děsně dlouhá doba. Všichni jsou fejci, něvěřit nikomu. Ani sobě.
-Point je skvělej, naše improvizační hry se vždycky bůhví proč odvíjí k homosexualitě apod., ale stejně je to skvělý! :D
-Chci zas na Fixu nebo něco.
-James Blake a jeho písničky je asi nejdivnější věc, co jsem v poslední době slyšela. Ale líbí se mi to.
-Tenhle článek je divný.
-Musím si znovu přečíst Kdo chytá v žitě.
-Asi 47 dnů do Beach House! Bude to nejlepší koncert a zážitek mýho dosavadního života.
-Ráda píšu články, kdy píšu všechno, co mě zrovna napadne.
-Je mi zima na nohy, ponožky jsou super věc.
-Někdy mám pocit, že nejlepší co ybch mohla udělat, je narazit hlavou do zdi.
-Chci ombre hair. se zelenou barvou a tak.
-V listopadu mimo Bíč Hauz na mě čeká i nový album Crystal Castles!!! Listopad bude skvělej měsíc.
-Chci boty na nechutným podpatku, takový ty strašně robustní a ocvočkovaný, je to styl a neumim na tym chodit. I když, po těch půl metrovejch, ve kterejch hraju v divadle, to bdue asi pohoda. :D
-No a co, že si to nečtete.
-Cítím se vždycky nějak lehčeji, když se čas od času takhle vypíšu.
-Hraje mi jen jedno sluchátko.
-Moje uši mě nenávidí.
-Epilepsy dance v noci a Epilepsy Dance na nádraží s mou drahou S. je nejlepší věc na světě hned po svetrech, foťácích a podobnejch posvátnejch věcech.
-Už chodim v kabátě. Ale dneska bylo teplo. Takže když si ho zitra nevemu bude beztak zima.
-Už melu zase sračky.
-Když holky mluví sprostě je to prý nehezké. No a co. Víc nehezká už být nemůžu -,-
-Chce se mi čůrat.
-Asi se zas vracím k velkýmu jezení přesnidávek. je to božské jídlo.
-A na obědech občas (teda už tejden jsem ho neviděla! :O ) potkávám takovýho pseudo pankáče, chci se s ním kamarádit :D vypadá mile.
-Tu písničku od Jamese Blakea slyšim už asi o 556989745tý a začíná mi z toho slušně hrabat, zvlášť, když tam opakuje furt tu samou větu.
-Andy warhol by skvělej a děsně inspirativní osobnost!
-BB se rozpadá(a beztak je to tajny, takže můj vysoce navštěvovaný blog jim to teď celý pokazí, ou džízs nou!) a mě to celkem sere, zvláš´t, když jsme s něma měly s S. plány. No co, nasrat.
-my máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu!
-Nemám náladu si to ale po sobě číst.
Du na ten záchod.
Ahoj.

To si tak jdete po papírnictví v Prioru a hrajou tam něco z Mechanickýho Pomeranče.

15. září 2012 v 13:08 | Lucyje |  ○ Výstřižky ze stereotypu
... No vážně, ani nevíte, jak skvělý je, cítit se jako Alex, zrovna, když platíte lihovky.

Zase až moc přemýšlím. Nad různejma lidma, nad svou minulostí a tím, co se mnou bude a tak. Ráda si říkám Lucyje, nosím roztrhaný punčochy a obnošenej svetr, na koncertech ráda zavírám oči, vypadám jak malý dítě a až moc si povídám se svým mozkem.
Dostanu sušenku?

Svetry jsou ta nejlepší věc na světě.

to jen tak báj d wej.


Tak nějak je poslední dobou všechno zajímavý, i když se neděje vlastně vůbec nic nějak neobvyklýho. V pondělí jsem konečně viděla Trainspotting, tak dlouho jsem ho chtěla zhlídnout ale pořád jsem se k němu nějak nedostala. A najdenou jdu jednoho dne kolem kina a vidím na něho plakát. Nechápu,koho napadlo v Prostějově (!) promítat film z roku 1996, ať už je kultovní jak chce. Lidi jsou tu šíleně zabednění, a celkem jsem se divila, že na to někdo kromě nás šel. Takže počet diváků sahal až k nebývale vysokému číslu 11. Ale to mi bylo úplně jedno, hlavně, že to hráli. Ewan McGregor vážně vypadá tak trochu jako Kurt bez vlasů, Iggy Pop je král, chvíli se zdá, jako by drogy vlastně nebyly až tak hrozná věc, ale jak nad celým filmem člověk přemýšlí, ví, že je to hnus, kterej vás zničí. A tak celkově to byl asi jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděla.
Ráda bych o tom napsala něco smysluplnýho, ale zatím nejsem až takovej filmovej znalec a expert na filmový recenze. Ovšem čtvrtky teď budou nejlepší dny v týdnu, v divadle budeme mít takovej "filmovej dramaťák" s těma nejskvělejšíma lidma. A třeba mi to v mnoha věcech pomůže :)

Love will tear us apart je pořád můj/náš noční song. Ráda si ho zpívám, zatímco běhám v (skoro) noci po městě a jsem tam s 'něma'. Nejvíc na nás je skvělý to, že jsme k sobě všichni děsně upřímní. Říkáme si snad úplně všechno. Né "snad úplně všechno"..úplně všechno! ať už se chválíme a povzbuzujem se navzájem, když je všechno v prdeli, ať už si říkáme, co je na nás ta nejhorší vlastnost.. Je skvělý mít při sobě takový lidi, i když z nich mám stejně občas trošku zmatek v hlavě. Hlavně jsme teda strašný hovada, to především. :D
Včera to bylo ale stejně jiný. Úplně ubrečená nálada, zmatky v hlavách snad všech.. ale bylo to hezký. A byla mi děsná zima na nohy, měla jsem si vzít tenisky a vysrat se na sandále!
Džój Divižn.
Mám menší rozpor, jestli cítím větší obdiv ke Cobainovi nebo Curtisovi.
Ale vždyť je to uplně jedno, Lucyje.
entáj hýrous.


Ráda píšu o něčem, co se událo v mým životě až tak s týdenním zpožděním. San Piego, vole!

6. září 2012 v 17:03 | Lucyje |  ○ Výstřižky ze stereotypu
Mám vlak zadarmo. je to super. A Samara ho má zadarmo taky, to je skvělý, mám s kým jezdit do nikam.

Jsme wírd, jang, frý end sweg (swag je staršně trapný slovo, vlastně nikdo neví, co znamená a všichni ho strašně používaj, protože prostě na styl! já si z toho ráda dělám prostě jenom prdel.) A tak jsme se prostě zbalily a jely do San Piega. Pardubic. Města FiXy. Prostě jen vejlet do nikam.
Je to obyčejný město, nemaj tam stylaře, není to tam moc pěkný, ale mělo to pro nás (možná) takovej malinkej význam. Prostě Třída Míru a věž Parama .. Hm, a psaní vzkazu na koleně v parku, bloudění po jejich "superkůl" obchodních budovách, přemejšlení o neexistujících i existujících lidech, ... měla jsem špatnou náladu a dost možná jsem kolem sebe šířila negativní vlny. Ale fak it, se Samarou je všechno fajn, ať jsme kdekoliv. Básníme o tom, jak se těšíme na Beach House (Joo, jedem na ně. V listopadu. V Praze. Nemůžu se dočkat), tančíme (teda jenom S. tančí :D ) na The Smiths, protože je na to nějakej vtipnej taneček s Davidem Tennantem, řešíme neřešitelný věci, navzájem se hádáme kdo je větší stylařka a jsme obě občas trošku negativistky. :D
Nesnáším cesty ve vlaku, když v kupéčku sedíte s nějakým přechytralým, úchylným důchodcem, zvlášť když už takovou dobu sníte o dni, kdy se ve vlaku s někým kjůt&najs seznámíte..sere vás to potom ještě víc, že místo toho sedíte v kupé s nějakým nechutným dědkem a telepaticky si posíláte vzkazy s kamarádkou.

Konec prázdnin byl boží. Víte čím se nejlíp zaháněj koncoprázdninový depky? Koncertama. Vážně. Jely jsme (opět se S.) na Den otevřených dveří Starobrna do Brna, byli tam Sunshini, Fixa.. spousta lidí a vlez zadarmo. Byla to asi jedna z nejlepších akcích, Sunshini byli sice slabší, než tenkrát v Olomouci, Fixa teda jako obvykle skvělá, ostatní kapely mě vůbec nezajímaly, ale prostě.. "hipstr", červeno černá košile s krátkým rukávem, koukání se po jistejch lidech, první člověk v tričku s Joy Division který ho jsem kdy takhle naživo viděla /prostě áá! :D/, My máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu, noční vlak, noc u Samary (ne nejmenuje se tak, ale nikdo jí jinak neřekne :D ), psychopatičtí turci na Omegle, Crystal Castles over and over again, Clever párty s Clever džusem.. a tak. Bylo to skvělý.

A ani jsem nebyla nějak nasraná, že za dva dny musim do školy. prostě jsem to nějak nepociťovala.
Teď nasraná jsem, že tam musím být. Zas ty stejný protažený xichty, fake bitches s děsivým úsměvem a usínání na lavici. Schůl is bek, welkam tu hel. Samozřejmě až na našeho stylovýho dějepisáře :D neusínám v dějepise, takže bude asi fakt dobrej učitel :D
Září bude ledžendery. zahájení divadelní sezóny (doufám, že dopadne podobně jako Ukončení, těch pět minut v Apollu a Tesco ve tři ráno je nezapomenutelný. :D ), Prostějovská premiéra filmů ze Sobotína, Fixa, ... a prostě seru na to, že je škola, jedu dál. (Ta půlka dne, co tam prosedím je vlastně úplně nepodstatná, budu svou mysl soustředit na to ostatní a zas bude všechno fajn.. A nebo taky néé.)

"We are happy as fuck to be there!" (Flea.♥)

3. září 2012 v 14:37 | Lucyje |  ○ Výstřižky ze stereotypu
Před tejdnem jsem touhle dobou chodila po Praze s J. a jejím tátou a čekala na koncert Red Hot Chili Peppers.
Joo, tak jak jsem kdysi prahla po tom pěkně drahým lístku, tak se mi teď naopak veškerý těšení vytratilo a nějak mi to pořád nedocházelo, že za pár hodin uvidím Fleu, Anthonyho a tak. Že uslyším, třeba, Under the bridge, že uvidím spoustu krásnejch a stylovejch lidí v tričkách RHCP, se kterejma můžu sdílet všecko nadšení... že zažiju krásný životní momenty a prohloubým přátelství mě a J.

Den začal celkově vlastně zajímavě. U Janis jsme si v jejím pokoji pročítaly naše starý dopisy někdy ze sekundy a tercie, kdy jsme byla děsně dárk a prostě fuck the world! :D Byla to falt nechutná nostalgie, až mi z toho bylo zvláštně. V Olomouci jsem viděla někoho, koho bych radši ani neviděla, protože z toho mám tak akorát blbou náladu a forevr eloun pocity, na nádru jsme viděly nějakýho týpka, kterej je taková ta youtube stár a projížděli jsme San Piegem a můj život je konečně kompletní! Viděla jsem věž Parama :D (Ve vzduchu je jaro, ve vzduchu je jaro a Paramo! Jó, Holka s lebkou od Fixy ^^).
V Praze je to super, chtěla bych tam bydlet, je tam spousta lidí a já mám ráda, když je někde hodně lidí. A stylaři, tolik inspirace.. no a je to tam fakt krásný. Kdybych byla Pražák, furt bych chodila na nějaký výstavy, víc se zajímala o street photography (tady se to fakt nedá, nic zajímavýho na ulici tu není..lidi jsou tu nudní..) ,.... a... byla bych stylař, měla bych spoustu stylovejch kamarádů a kalila bych s něma a.. Joo , Samařino "Dvojče" je prostě chodící styl! (a z Prahy. :D )
image
Snad nejemotivnější moment z celýho dne bylo čekání ve frontě. Ve frontě před stadionem, pouštěli až v pět a my jsme tam byly dřív. Milijóny lidí těšící se na koncert stejně jako my (jo, v té frontě mi to už došlo), hezcí šťastní lidi, žádný prostějovský protažený rypáky, někdo kdo propagoval heslo FREE PUSSY RIOT s rozdával k tomu i letáčky, happy atmosféra, v hlavě mi pořád hrálo dance, Dance , Dance od Redhotů, Janiška se usmívala, já snad ještě víc, protože jsem labilní,...
Na předkapely vážně nemá cenu chodit. Očekávala jsem, že z Charlie Straight nadšená nebudu, prostě mě to nějak nechytlo, i když uznávám, že jsou prostě dobří a zní tak jaksi.. "světově". Ta další, AAAK (nebo nějak tak), to vážně nevím, kde to vyhrabali, byla to celkem sračka všechny ty písničky zněly uplně stejně.
Sluníčko už pomalu zalízalo, já jsem byla o stovku chudší (jen pití a nejakej párek v rohlíku, vydřiduši! :D), seděli sjme na tribunách (příště du stát, stylaři chodí jedině stát! :D) a pozorovaly zaplňující se plac na stání,... začali hrát Monarchy of Roses, přiběhl Kiedis a už to jelo :) Vtěšinu písniček jsem znala, ty co jsem neznala, byly takový slabší, ale jinak to bylo úžasný. Když tam Josh něco šmelil na kytaru a najednou se ozvaly úvodní tóny Under the bridge, s Janiškou sjme málem začaly brečet dojetím, ječely jsme, stouply si, objali se a zpívaly. Hned po tom By the way, taky pecka. Tenhle moment by se dal srovnat s tím stáním ve frontě.. Jo, je to zvláštní, ale bylo to prostě taky emotivní. :) flea byl skvělej. "We are happy as fuck to be there." Vím, že tohle říkaj asi vždycky, ať už jsou kdekoliv, ale stejně to člověka potěší. "This is most fucking beautiful city!" v tu chvíli jsem Prahu milovala ještě víc. A I'm with you taky, vůbec to není špatný album. Naopak.
Možná to skončilo až moc brzo. No, spíš to byl asi normální čas koncertu,a le chtěla jsem víc. Jak úžasný to bylo mi došlo až den po tom, kdy jsem si pouštěla videa od lidí na youtube. Poslouchala je a četovala s Janiškou o tom, jak úžasný to bylo.
Pořád mám radši třeba Fixu někde v malym klubu, malý koncerty venku, ..ale uznávám, že tohle byl prostě zážitek, na kterej jen tak nezapomenu :)
image

(jojo, můj mobil fotí naprosto dokonale -,- )