Březen 2012

Co teda jako bude, he?

31. března 2012 v 21:05 | Lucyje |  ○ Rádoby recenze
VE čtvrtek jsem dočetla Mechanickej pomeranč. A.... jedna z nejlepších knížek, který jsem kdy četla. Vážně.
V prvé řadě se mi neskutečně líbil ten neobyčejnej styl, kterým to bylo napsáno. Klobouk dolů překladateli, protože muselo dát určitě spoustu práce poprat se těmi "nově vytvořenými slovy", který mi v hlavě zůstaly a možná se tu a tam budou dát použít.
Možná mě to tak zaujalo už z toho důvodu, že to bylo tak šílěně zvláštní, a hlavně to bylo pro mě nový. Byla to první knížka , kterou jsem si bežela půjčit do dospěláckýho oddělení do knihovny, hned jak jsem po netrpělivým čekání měla hotovou občanku (vypadám tam jak největší kokot s platností 10ti let, fů.) a tudíž jsem si mohla zažádat o průkazku.
Velkým plusem bylo určitě to, že jsem se do ní okamžitě začetla, protože pokud mě kniha nezaujme už v první kapitole, nebaví mě si k ní hledat cestu a většinou putuje zpět do knihovny/ičky. Bugessův Mechanickej pomeranč mě pohltil hned a tak si asi dokážete představit, co to pro mě bylo, když jsem tu knížku zapomněla ve škole (a to jsem zrovna byla v téměř na konci.)
Strašně zajímavý bylo to, že Váš Pokorný Vypravěč byl vlastně zápornej hrdina, ale i tak jsem ho nikdy neměla za špatnýho, takže mě to možná nad tím donutilo víc přemýšlet a tak , protože tohle není jen tak nějaká knížka bylo nebylo a pak byl konec, tohle je knížka k zamyšlení.
Uvažuju o tom, že si ji koupím, protože k téhle knížce určitě stojí za to se jednou vrátit.

Asi to byly srance, to co jsem tady napsala, protože knížka se těší oblibě hlavně u těch inteligentnějších a starších lidí než jsem já, takže je to celkem kontrast ( :D ) a navíc mám poslední dobou problém s nějakým inteligentním psaním, takže tak.

No nic, jdu si pustit Kubrickův film, i když se trochu obávám, jestli to na mě nebude až moc velký psycho :D
1. 4 2012, 14:00
Film byl úžasnej. Dokonce ještě lepší než jsem čekala a mám chuť si ho pustit znovu. Kubrick odvedl úžasnou práci, stejně tak Malcolm McDowell, jehož hereckej výkon byl skvělej, stejně tak ten křivej úsměv a oči roztažený háčkama (:Dhehe.).
Jak jsem četla v komentářích, různý názory na to, jestli je lepší knížka nebo film... Zrovna tady se to asi nedá jednoznačně rozhodnout (ne tak jako třeba u "my děti ze stanice ZOO", kdy film je oproti knížce ooobrovký zklamání.), Oboje má něco, asi to vážně záleží an to, do čeho se pustíte první, jestli do knížky nebo filmu, ale myslím, že je lepší si první přečíst knížku, a... tak je to vlastně ždycky, protože u čtení je nejlepší představovat si to celý tak nějak po svým.
Tumblr_livoosuamr1qdmhhwo1_500_large
Pět hvězdiček z pěti!

Hrdinové nekecaj a jdou do tmy

17. března 2012 v 18:31 | Lucyje |  ○ Pseudo fotografické umění
Přesně před týdnem jsem touto dobou stála na zastávce, čekala na autobus a těšila se koncert Vypsaný fiXy v Apollu. Možná přeháním, ale těch několik hodin řadím k nejlepším momentům mýho dosavadního života vůbec. Takhle v hudebním klubu jsem ještě nikdy nebyla a tak to byl víc než krásnej začátek :)
Nějak přehnaně jsem se na to netěšila. Jo, možná v pátek už jsem toho měla plnou hlavu, ale nebylo to takovýto těšení tejden do předu a tak, protože furt to bylo nejistý, jestli vůbec půjdu. Nakonec to všechno vyšlo a já si 10.března budu pamatovat určitě ještě dlouho.

Vyplatilo se čekat v cigaretovým oparu a obležení lidi, až zazní první tóny Show pana Loba, která to všechno víc než dobře uvedla. Celý Detaily pro mě získaly úplně jinej význam, už to není jen album "který je celkem dobrý, ale až tak se mi nelíbí", teď je pro mě mnohem důležitější a skvěle se hodí do mejch nynějších hořkosladkejch nálad. Na tom koncertu jsem zapomněla na můj zvýšenej pud sebezáchovy, tančila ve střepech od rozobitejch sklenic, tančila jsem v těch všech sračkách, který byly v těch sklinkách, až tak mi ani nevadil ten "absolutní upocenej dotek s lidma " /jó, Lunapark :D/ všude okolo, bylo mi jedno, že jsem zpocená až na prdeli, zúčastnila jsem se poprvý v životě takovýho toho běhání dokola (mám pocit, že se tomu říká circle pit ale nechcu být za vola :D ).. a... byla jsem prostě bestiálně šťasná. Nehoráznou radost mi udělalo to, že zahráli moje dost oblíbený Letní Tlení, který prej už nehrávali ale zase začnou. Přišli mi strašně pohodoví, takže o nich mám furt stejný mínění, že /zatím/ nejsou ty namyšlený hvězdy, který si odehrajou svoje a pak rychle vypadnou. Dvakrát jsme je vytleskali a stálo to fakt za to :)
teda nezahráli myslím vůbec nic z Klenotu, ale i tak to bylo prostě parádní a hned bych si to zopakovala :)

Tady pár fotek, no..při tom poskakování (navíc, když na vás padali ti lidi co stáli před váma :D ) se toho moc vyplodit nedalo, ale jsem s tou troškou celkem spokojená :)Trip tu Prág

8. března 2012 v 17:02 | Lucyje |  ○ Pseudo fotografické umění
S více než dvoutýdenním zpožděním pár fotek ze školního výletu do Prahy, kterej byl fakt fajn. Povinný program byl dlouhej asi hodinua zbytek jsme měli volnou zábavu v ulicích tohoto úžasnýho města, a já jsem usoudila, že by to bylo skvělý tady bydlet.

Autobusový momentky

Pohled z autobusovýho okna, a fotka ptáků na obloze v jednom..takovej rádoby experiment.